KRONNİKARobotik Süreç Otomasyon Platformu

Kronnika
Küçük adımlarla, büyük faydaya doğru ilerlemenin yeni yolu:
Kronnika Robotik Süreç Otomasyonu

Kronnika; özgün bir yaklaşıma sahip, güncel ve güvenilir teknolojiler üzerine inşa edilmiş, Türkiye’nin ilk yerli Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) platformudur.

Zenkronn’un 20 yılı aşkın yazılım tecrübesiyle yürüttüğü AR-GE çalışmaları sonucunda oluşturulan bir RPA çözümü olan Kronnika, dünyada varolan farklı RPA ürünlerine de uyum sağlayabilen ve size en uygun faydayı sağlayan katma değeri yüksek bir teknolojik platformdur. Kronnika rakiplerinden farklı olarak esnek bir yaklaşım sunarak işletmenizi hem mali hem de teknolojik açıdan bağımsız kılacak çözümler sunar. Sürdürülebilir teknolojik dönüşümün yanı sıra; uygun fiyatlama modeli ile yatırımın geri dönüşü açısından kârlı bir yatırım sağlar.

genel bakış

Günümüzde şirketlerin RPA yazılımlarına ilgi göstermesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır. Operasyonel maliyetleri düşürmek, iş süreçlerindeki hata sayısını azaltmak, daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak başta gelen ilgi nedenleri arasındadır.

Robotik Süreç Otomasyonu (Robotic Process Automotion-RPA) yazılımları, şirketinizin her bir departmanında işleyen günlük, haftalık, aylık tüm iş süreçlerinizin eylemlerini, uygulama şekil ve sıklığını robotik senaryolar sayesinde daha az hata ile daha verimli bir hale getirir.

RPA yazılımları bir defa belirli işlemleri yapabilmek için eğitildiğinde; otomatik olarak tüm işlemleri gerçekleştirebilir, verileri işleyebilir, yanıtları tetikleyebilir ve gerekirse diğer sistemler ile iletişim kurabilir. Örneğin arka ofis (back office) işlemlerinden olan evrak kontrol, kimlik kontrol vb doğrulama işlemlerinin hepsinin robotize edilerek, loglanması ve raporlanması otomatik olarak sağlanır.

Kronnika hangi alanlarda size hizmet eder?

 • Çağrı&Müşteri Deneyim Merkezi (Back Office)
 • Operasyon&Satış Sonrası Hizmetler
 • Lojistik
 • Üretim
 • Finans&Muhasebe
 • İnsan Kaynakları&İdari İşler
 • Pazarlama&Satış

problem

Kronnika RPA Platformu, bulut tabanlı bir altyapı üzerinde veya kurumunuza özel bir hizmet şekli ile (on-premise) çalıştırılabilen bir çözümdür. Merkezi yönetim yaklaşımıyla ve izleme fonksiyonları ile dağıtılmış bilgi işlemini destekleyen modüler bir kurguyla çalışmaktadır. Kurumunuz içerisinde statikleşmiş tüm işlemleri tek elden yöneterek kurumunuza işlem hızı ve kullanıcı kolaylığı sağlar. Kronnika RPA çözümü; iş akışı oluşturma, görev zamanlaması, otomasyon izleme ve raporlama için kullanılabilir.

neden
kronnika?

Kronnika işletmenize pek çok katkıda bulunur. Başlıca fadaları ise şunlardır:

 • Manuel işlem sürelerini yüksek oranda azaltır. (İşlem tipine göre asgari %30-50 oranında azalma)
 • Çalışan gücü, hizmet SLA seviyesi ve iş kapasitesi yönetimi alanında verimlilik artışı sağlar
 • Personel hatasından kaynaklı sorunları asgariye indirir
 • Müşteri memnuniyet oranını yükseltir ve bundan kaynaklı olarak satış hacmini artırır
 • Satış süreçlerinde hızlanma ve takip sayesinde çapraz satış hacmine katkı sağlar
 • Veri güvenliğini artırır
 • Çalışanların stratejik işlere daha fazla zaman ayırmasına olanak sağlar ve personel motivasyonunu yükseltir.
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Dilerseniz sizi ziyaret edebiliriz veya ofisimize gelerek kahvemizi içerken projeniz hakkında fikir ve çözümler üretebiliriz. Tanışmak bizi sevindirecektir.

Benim için önemli olan, iş ortağımız olan bir firmanın ihtiyaçlarımıza bütünsel bakabilmesi ve çözümü üretirken iş süreçlerimizi gerçekten iyi okuyabilmesi. Zenkronn ekip üyelerinin farklı alanlarda çalışmış profesyonellerden oluşmuş olması bize bu avantajı sağladı. Pazarlama kampanyalarımızın teknolojik uygulamalarıyla ilgili farklı bir katma değer deneyimi yaşadık.

Murat Ekmekçioğlu
Pazarlama&Satış Müdürü, Samsung Klima

Kronnika RPA çözümümüzü yakından tanıyın.